Главная страница / Статьи / Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней: «Місіонерство не може бути без любові до людей»
Митрополит Іриней належить до тих архієреїв, які більшу частину свого життя присвятили ретельному вивченню, збереженню та продовженню найкращих традицій церковного місіонерського служіння. Відроджуючи православ’я в далекій Японії, Казахстані, секуляризованій Америці та в постраждалій від розкольницького свавілля Україні, владика не втратив свого переконання, що кожна людина має в душі образ Божий. На його думку, знайти в ближньому найкраще та допомогти стати на шлях вдосконалення — головне покликання місіонера.
— Ваше Високопреосвященство, сьогодні в Україні виникає чимало місіонерських організацій, і багато людей називають себе місіонерами. На Вашу думку, хто має право на це звання?
— Усі місіонери, як миряни, так і священики, повинні трудитися з благословення священноначалля. Наприклад, одним із різновидів місіонерства є православна періодика. У Дніпропетровській єпархії багато видань, серед яких: журнал «Спасите наши души» з додатками, газета «Начало» та «Мир», та дитячі видання: «Богдан», «Радуга» та інші. Сьогодні цим займаються віруючі люди, які прийшли до правлячого архієрея зі словами: «Владико, благословіть допомагати відроджувати духовність». Ми спільно розробили концепції газет, придумали назви, і все це виходить під грифом: «З благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського». Це означає, що кожна газета чи журнал побачить світ лише після того, як я дам на це добро, але не завжди так буває. Таким чином ми уникаємо розбіжностей, спільно працюючи на видавничій ниві.
Людина, яка стала на шлях місіонерства, має бути освіченою та ерудованою, а її кругозір не повинен обмежуватися семінарськими конспектами.
— Протягом п’яти років Вам довелося служити в Японії. Які враження ця країна залишила у Вашому серці?
— Японці приймають православну віру з чистим серцем, з великим бажанням запозичують християнські обряди. Підтримувати добру пам’ять про цю країну допомагають фотографії, які я дотепер дбайливо зберігаю.
 [1-10]  [11-20]  [21-30]  [31-40]  ...  [41-50]